شنبه 27 مهر 1398  /  2019 19 Oct   
ساعت :  7:50 GMT  /  تهران -  11:20
مراسم بزرگداشت سالروز رحلت امام و بررسی و تحلیل بیانبه گام دوم انقلاب در آموزشکده سما کرمانشاه
مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و قیام خونین 15خرداد و بررسی و تحلیل بیانه گام دوم انقلاب با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین ایرانی و با حضور جناب آقای مهندس احمدی رییس مرکز سما استان و جمعی از کارکنان در تاریخ 13 خرداد 98 در سالن جلسات دانشکده سما کرمانشاه برگزار گردید.
 
در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین ایرانی بیان کرد: کسی که می خواهد از امام سخن بگوید باید اشراف کامل به شخصیت و زندگی امام خمینی(ره) داشته باشد. امام تمثیل همه خوبی های عالم است، لذا می توان ادعا کرد که این شخصیت بزرگ به جهت برخورداری از کمالات شخصیتی در ابعاد و زوایای مختلف، انسانی نادر بودند و به قول علامه امینی هر 100سال یک بار این چنین افرادی وجود دارند.
عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه ادامه داد: یک ویژگی خاص امام این بود که ایشان با عنایت الهی پله های ترقی را طی کرد .  ایشان افزود: رمز موفقیت امام، ایمان بود و قلب امام، باطن امام، ضمیرامام مملو از ایمان به خداوند بود.
 
وی بیان کرد: استاد مطهری که 12 سال افتخار شاگردی امام راحل را داشتند در مورد امام می گوید"او را مجموعه ای از ایمان ها یافتم او کسی بود که ایمان به راه و هدفش داشت صبر و ثبات قدم امام، توکل به خداوند، شجاعت و بصیرت امام سعه صدر، روحیه شهادت طلبی، احساس تکلیف در انجام وظایف امام ستودنی بود."
 
ایشان در خصوص دو ویژگی شخصیت امام خمینی(ره)اظهار داشت: اولین خصوصیت امام این که، بعد از غیبت کبری تنها کسی بودند که تشکیل حکومت اسلامی داد و سیدی از اهل بیت(ع) بستر ساز حکومت امام زمان (عج) شد.
 
وی افزود: خصوصیت دوم امام خمینی(ره)، مشرعیت عجیب و بی نظیری ایشان است. معمولاً شخصیت های سیاسی بعد از مدتی اُفول می کنند اما انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) بعد از گذشت چند دهه، هنوز الهام بخش جنبش های اسلامی مردمی منطقه است.
 
حجت الاسلام ایرانی در بخش دیگری از سخنان خود به تحلیل متن نسبتا مفصل «گام دوم انقلاب» که توسط رهبر معظم انقلاب در 24 بهمن ‌ماه 97 منتشر شد اشاره کرد .
وی بیان داشت:  رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب سرگذشت چهار دهه حیات مقاومت و پیروزی انقلاب را با نگاه به پیشرفت ها، دستاوردها و در مواردی كاستی‌ها ترسیم كردند كه آن را می توان به عنوان پشتوانه نظری و ادبیات آینده سازی انقلاب اسلامی دانست، به طوری كه در خصوص 40 سال تجربه انقلاب اسلامی و گام نخست با عباراتی مثل نبود تجربه، وجود دشمنان بی شمار، نحوه تركیب جمهوریت و اسلامیت و ... به عنوان مسایل مهم ابتدای شكل گیری نظام یاد كردند و با امیدواری به دستاوردها، جوانان را مخاطبان اصلی خود قرار دادند تا جدیت و محوریت را بر پابه نگاه به پیشرو معطوف كنند كه همان ایجاد تمدن نوین اسلامی است. ایشان مهمترین راهبردی كه ترسیم كردند مقوله تمدن ، علم آموزی و پژوهش بود زیرا امروز  تمدن و علم از منابع قدرت و عزت به شمار می رود و انقلابی كه قرار است در گام دوم تمدن سازی كند، باید به علم و پژوهش در دانشگاه، مراكز آموزش عالی و تحقیقاتی توجه داشت.

 


   1398/3/18 13:47


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 69
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )