سه شنبه 25 تير 1398  /  2019 16 Jul   
ساعت :  17:11 GMT  /  تهران -  21:41
اجرای طرح بزرگ "جواهرانه" در آموزشکده اسلامشهر
معاونت فرهنگی آموزشکده سما واحد اسلامشهر با هدف آگاهی بخشی و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در بین قشر جوان جامعه اقدام به برگزاری نشست های تخصصی با محوریت حجاب وعفاف تحت عنوان جواهرانه با حضور کارشناسان و متخصصین حوزه حجاب نمود.
این نشست ها طی 9 جلسه با همکاری موسسه فرهنگی خیبر در آموزشکده سما اسلامشهر برگزار گردید.
در این نشست ها ابتدا سیر تاریخی پوشش در ایران و جهان از سه هزار سال پیش از میلاد تا قرن حاضر بررسی شد و سپس انحرافات اخلاقی که در جامعه وجود دارد ومدیریت علمی غرایز و تامین سلامت روانی جامعه بر اساس نظریات علمی و مستندات آماری کشورهای مختلف اشاره و تاکید براین شد که اگر غرایز و رفتارهای آدمی مدیریت نشود و در معرض محرک های مختلف قرار گیرد چه آثار و تبعاتی برای زنان و کودکان، خانواده و در نهایت جامعه دارد و اگر به درستی نوع رفتار و پوشش و غرایز از سوی زن و مرد مدیریت شود – که همان مطابق با آموزه های دین مبین اسلام است- آرامش در زندگی و جامعه به ارمغان خواهد آورد و در واقع به صورت خاص تر به نقش خود زن در مدیریت اخلاقی جامعه و تاثیر گذاری وی در اصلاح و فساد جامعه اشاره شد. در انتها نیز نتایج و آمار هرج و مرج ها و بی بندوباری ها در کشورهای مختلف بر اساس منابع آماری رسمی همان کشورها بیان شد.
این نشست ها با استقبال بسیار خوبی از سوی دانشجویان خواهر مواجه شد . همچنین در کنار این نشست برنامه های دیگری همچون برپایی نمایشگاه عکس با عنوان " حریم ریحانه" و مسابقه دلنوشته با موضوع "حجاب و خانواده"  و فروشگاه منسوجات حجاب نیز در آموزشکده برگزار گردید.

    1397/9/14 14:09


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 130
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )