سه شنبه 25 تير 1398  /  2019 16 Jul   
ساعت :  17:13 GMT  /  تهران -  21:43
یادواره شهدا و گردهمایی معاونین و مدیران فرهنگی سما کشور به میزبانی کرمانشاه برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، دکترعلیرضا منظری‌ توکلی معاون دانشگاه آزاد و رئیس سازمان سما تاریخ اسلام رامظلوم‌ترین و تکرارناشدنی‌ترین تاریخ عنوان کرد و ادامه داد: ائمه اطهار (ع) توسط شمشیر‌هایی به شهادت رسیدند که روی آن‌ها آیات قرآنی حک شده بود و امروز نیز دشمن بااستفاده از امکانات و فضای مجازی به دنبال وارونه کردن حقایق اسلام است.
وی گفت: دراین راستا، هرکس در هرجایگاهی باید نسبت به انجام کار‌های فرهنگی فاخر که مورد تاکید مقام معظم رهبری است برای معرفی اسلام واقعی تلاش کند.
دکترمنظری توکلی به شناسایی ۴۶۵ خانواده شهید و ایثارگر درمجموعه سمای کشور که طی یک فراخوان انجام گرفته اشاره و اظهارکرد: مجموعه سما کشور تاکنون ۱۳ شهید مدافع حرم را نیز تقدیم انقلاب و اسلام کرده است.
در ادامه این نشست، دکتر محمدرضا حبیبی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه نیز طی سخنانی امام حسین (ص) را اسوه و اسطوره بشریت توصیف کرد و گفت: توکل، رضا و تسلیم در برابر اوامر خداوند، عمل به تکلیف، امر به معروف و نهی از منکر، آزادگی، پایبندی به اصول انسانی و ... از جمله مهمترین عوامل انجام حرکت تاریخی امام حسین (ع) بود که باید آن‌ها را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهیم.
وی اضافه کرد: امام حسین (ع) از سست عهدی کوفیان اطلاع داشتند، اما وقتی نامه دعوت کوفیان دریافت شد، مهیای رفتن شدند، چون آن را تکلیف می‌دانستند، تکلیف کنونی ما نیز برافراشته نگه داشتن پرچم علم و دیانت در دانشگاه هاست.
وی برلزوم اختصاص وقت کافی برای تربیت نسل جدید تاکید کرد و افزود: نسل جدید سفیرانی هستند که باید فرهنگ عاشورایی را به آن‌ها منتقل کنیم چراکه اینگونه است که عاشورای کربلا به عاشورای خرمشهر و عاشورای مدافعان حرم تبدیل می‌شود.
دکتر حبیبی به اهمیت جنگ فرهنگی که دشمنان به راه انداخته‌اند اشاره کرد و افزود: دانشگاه‌ها باید در این بخش بیشتر وقت بگذارند.
مهندس سیروس احمدی رئیس مرکز فرهنگی آموزشی سما مرکز استان کرمانشاه نیز دیگر سخنران این مراسم بود که از در دستورکار قرارگرفتن توسعه مدارس سما کرمانشاه خبرداد و اظهارکرد: مدارس سما استان کرمانشاه از جمله مدارس سودده هستند و پروژه‌های عمرانی بسیاری را در آن‌ها درحال اجرا داریم.
وی تاکید کرد: راه اندازی و توسعه سه پردیس در شهرستان‌های دالاهو، سرپل ذهاب و پاوه را داریم که در شهر سرپلذهاب این آموزشکده با همکاری سایر نهاد‌ها در زمینی به مساحت دو هزار متر مربع احداث می‌شود
رئیس سما مرکز استان کرمانشاه بابیان اینکه آموزشکده‌های سما در کرمانشاه از مجهزترین و بزرگترین آموزشکده‌های کشور هستند، گفت: در راستای ارتقاء برند سما در استان گام‌های خوبی را با تعامل صورت گرفته با دستگاه‌های مختلف برداشته ایم.
وی از راه اندازی انستیتو زبان در کرمانشاه برای اولین بار باهمکاری ارتش یادکرد و افزود: تمام مدارس سما کرمانشاه هوشمند بوده و در سطح بسیار مطلوب کیفی قرار دارند.
مهندس احمدی به نقش خیرین در توسعه کمی مدارس سما اشاره کرد و گفت: همچنین سما کرمانشاه طی دوسال گذشته در بخش‌های پژوهشی و فرهنگی حائز رتبه‌های برتر کشوری شده است.
وی اضافه کرد: علاوه براین، طی سه سال گذشته در بحث نرخ ماندگاری دانش آموز و دانشجو جزء سما‌های برتر کشور بوده ایم.
رئیس سما مرکز استان کرمانشاه از رشد ۲۸ درصدی دانش آموزان مراکز سما کرمانشاه در سالجاری خبرد و عنوان کرد: هرچند که دربحث اهداف سازمانی برنامه‌ها در حد مطلوبی اجرا می‌کنیم، اما هنوز راه درازی در پیش داریم تا به فرزندان این سرزمین ارائه خدمت کنیم.
لازم بذکر است، در روز نخست این همایش دوروزه تعدادی از خانواده‌های شهدای سمای کشور مورد تجلیل قرار گرفتند. 
 
   1397/6/26 08:54


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 191
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )