سه شنبه 25 تير 1398  /  2019 16 Jul   
ساعت :  17:10 GMT  /  تهران -  21:40
دکتر خسروپناه: فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی کاملا سیر صعودی دارد
دبیر هیات حمایت از کرسی‌‌های نظریه‌پردازی، نسبت به رویکرد تازه فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی ابراز خرسندی و خاطرنشان کرد: خوشبختانه فعالیت‌های فرهنگی این دانشگاه کاملا سیر صعودی  دارد. 
حجت الاسلام دکتر عبدالحسین خسروپناه، درباره علل و راهکار‌های رونق گرفتن کرسی‌های نظریه پردازی در دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: به عنوان نخستین گام موثر در این راه، باید کاری کرد تا اعتماد استادان در برگزاری نشست های کرسی‌های نظریه‌پردازی جلب شود.
او افزود: دومین نکته برای توفیق در این راه این است که ساختار آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی باید تبدیل به آموزش پژوهش‌محور شود.
دبیر هیات حمایت از کرسی‌های نظریه پردازی تصریح کرد: زمانی کرسی نظریه‌پردازی شکل پیدا می‌کند که نظریه‌‌ای وجود داشته باشد؛ نظریه‌ای هم به وجود نمی‌آید مگر اینکه پژوهشی صورت بگیرد.
خسروپناه، رویکرد تازه فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی و فعالیت‌های فرهنگی یکسال اخیر این دانشگاه را مثبت ارزیابی کرد و به خبرنگار آنا گفت: دانشگاه آزاد اسلامی طی این مدت در فعالیت‌ها و برنامه‌های خود، کاملا سیر صعودی داشته است.
او اضافه کرد: دانشگاه آزاد اسلامی به لحاظ فرهنگی خیلی خوب و فعال شده است و انصافا این فعالیت‌ها در طول یکسال اخیر شاید به اندازه 30 سال گذشته باشد.
دبیر هیات حمایت از کرسی‌های نظریه پردازی خاطرنشان کرد:‌ در گذشته نه اینکه کارهای فرهنگی انجام نمی‌شد، اما فعالیت‌های فرهنگی در مسیر و در تراز انقلاب اسلامی در همین یکسال اخیر انجام شده است.
خسروپناه ادامه داد: خدارا شاکریم با همتی که دکتر کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی و دکتر نصیری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی در راه ارتقای فرهنگی این دانشگاه دارند، حتما فعالیت‌ها و برنامه‌های مهم فرهنگی توسعه پیدا می‌کند.
او با اشاره به حوزه آموزش و پژوهش در دانشگاه آزاد اسلامی توضیح داد: در حوزه آموزش و پژوهش هم باید حرکت جهشی صورت بگیرد، چون دانشگاه آزاد اسلامی باید به لحاظ علمی به تراز علم و دانش انقلاب اسلامی برسد. البته این زمان‌بر است ولی یک اراده جمعی قوی می‌خواهد تا رشد علمی خوبی را در این دانشگاه شاهد باشیم.
دبیر هیات حمایت از کرسی‌های نظریه پردازی، تصریح کرد: دشمن می خواهد در 40 سالگی انقلاب این ذهنیت را ایجاد کند که انقلاب اسلامی در حوزه‌های مختلف موفق و کارآمد نبوده است. این مساله یک ظلم آشکار به تمامی زحمت‌کشانی است که در کشور برای ملت و انقلاب اسلامی تلاش کرده اند و کشور را توسعه‌داده‌اند.
خسروپناه اضافه کرد: قطعا کشور آسیب‌ها و اشکالاتی دارد اما دستاوردهای فراوانی در حوزه‌های مختلف، در توسعه به لحاظ علمی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و غیره داشته است. در اینجا باید پرسید چه زمانی کشور ما در طول قرن‌ها تا این اندازه آزادی بیان و مشارکت سیاسی داشته‌ است؟!
او اذعان داشت: مردم در حال حاضر در نظام اسلامی در انتخاب رهبر خود با واسطه و انتخاب رئیس جمهور و نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی بدون واسطه نقش دارند. این از برکات انقلاب اسلامی است.
دبیر هیات حمایت از کرسی‌های نظریه‌پردازی با بیان اینکه تاریخ ایران اینچنین مشارکت مردمی در صحنه سیاسی به خودش ندیده است، افزود: تکنولوژی‌های مختلفی داشته ایم و در سالها حصر و محاصره اقتصادی توانسته‌ایم به خودکفایی برسیم. همچنین پیشرفت‌های خوبی در حوزه‌های مختلف در سد سازی،‌ صنایع نظامی، علمی داشته‌ایم.
خسروپناه گفت: در حوزه پزشکی، در ابتدای انقلاب اسلامی پزشکانی از کشورهایی مانند بنگلادش برای طبابت به ایران می‌آمدند اما اکنون به جرات می‌توان ادعا کرد که هیچ بیماری در کشور برای درمان نیاز به خارج از کشور ندارد. اینها همه از برکات انقلاب اسلامی است.
او اضافه کرد: در بیان مشکلات باید منصفانه دستاوردهای نظام و انقلاب اسلامی معرفی شود. دانشگاه آزاد اسلامی نیز می‌تواند دستاوردهای انقلاب را بیشتر به مردم نشان دهد و خانواده دانشگاه اعم از استادان، دانشجویان، مسئولان و غیره باید امید را در دل مردم زنده نگه دارند.
   1397/3/20 09:15


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 200
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )