پنجشنبه 2 خرداد 1398  /  2019 23 May   
ساعت :  6:09 GMT  /  تهران -  10:39
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
تست
پیوندها
 

سالنما
2 خرداد 1398
   
  2019 May 23
    
   17 رمضان 1440
     
    کد پیگیری
    سند راهبردی فرهنگی دانشجویی، نقشه راه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

    معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد که سند راهبردی فرهنگی دانشجویی این دانشگاه باید به عنوان نقشه راه، مورد توجه تمامی واحدها قرار گیرد.
    حجت‌الاسلام دکتر ابراهیم کلانتری در گفت و گو با خبرنگار مرکز روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، با اشاره به اهمیت حوزه فرهنگ در دانشگاه آزاد اسلامی، خاطرنشان کرد: بستر اصلی در حوزه آموزش، پژوهش و مدیریت، فرهنگ است. این امور در صورتی می‌تواند در دانشگاه به ثمر بنشیند که در یک بستر فرهنگی مناسب انجام شود.
    او با بیان اینکه رییسان دانشگاه آزاد اسلامی استان ها باید یک بخش اصلی از وقت خود را صرف موضوع فرهنگ در دانشگاه کنند، افزود: پژوهش و آموزش بدون فرهنگ اسلامی هدف ما نیست، بنابراین جدی گرفتن موضوع فرهنگ باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
    کلانتری با یادآوری اینکه کار فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی با سایر دانشگاه‌ها متفاوت است، اضافه کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی باید کار تخصصی فرهنگی صورت گیرد. در 12 ماه اخیر یکی از اولویت‌های اصلی ما رسیدن به وضعیت مطلوب فرهنگی بود.
    او با بیان اینکه سند راهبردی فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی براساس اسناد بالادستی تدوین شده است، تصریح کرد: این سند با توجه به نقشه جامع علمی کشور، سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها، سند مهندسی فرهنگی کشور، اساسنامه دانشگاه آزاد اسلامی و اساسنامه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تدوین شده و باید به عنوان نقشه راه مورد توجه تمامی واحدها قرار گیرد.
    معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه بروکراسی در کار فرهنگی، یک خطر بزرگ است، تاکید کرد: باید بخش عمده فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه را به دانشجویان سپرد. دانشجو باید در میدان فعالیت‌های فرهنگی، حضور پررنگ داشته باشد.

     

       1397/3/2 08:44


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 164
    5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )