پنجشنبه 27 دى 1397  /  2019 17 Jan   
ساعت :  12:06 GMT  /  تهران -  15:36
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
تست
پیوندها
 

سالنما
27 دى 1397
   
  2019 Jan 17
    
   10 جمادی الاول 1440
     
    کد پیگیری
    دکتر کلانتری: همکاری مسوولان با مردم برای حمایت از کالای ایرانی ضروری است

    معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه مسوولان باید برای تحقق شعار سال با مردم همراهی کنند، تاکید کرد: حمایت از کالای ایرانی منجر به رونق کارخانه‌ها، ایجاد اشتغال و حل مشکل ازدواج و مسکن خواهد شد.
    حجت‌الاسلام دکتر ابراهیم کلانتری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس ضمن تبریک سال نو و با اشاره به نامگذاری این سال با عنوان «حمایت از کالای ایرانی» از سوی رهبر معظم انقلاب، خاطرنشان کرد: از آنجایی که مقام معظم رهبری امسال را سال حمایت از کالای ایرانی نامیده اند به نظر می‌رسد همه مسوولان باید نکات مهمی را در این حوزه مدنظر داشته باشند.
    کلانتری افزود: حمایت از کالای ایرانی، یکی از نکته‌های حساس و کاربردی بحث اقتصاد مقاومتی است که بارها و بارها مورد تاکید رهبر معظم انقلاب قرار گرفته است؛ به این معنی که اقتصاد مقاومتی قطعا در صورتی تحقق پیدا می‌کند که ابزارهای لازم آن فراهم باشد. این در حالی است که یکی از ابزارها در مبحث حمایت از کالای ایرانی، عزم تک‌تک مردم مومن و معتقد ایران اسلامی است.
    کلانتری ادامه داد: وقتی این اتفاق رخ دهد و کالای ایرانی در اولویت سبد مصرف خانوارهای ایرانی قرار بگیرد، هم پول کشور در جیب بیگانه نمی‌رود و فرار سرمایه اتفاق نمی‌افتد و هم مراکز تولیدی و کارخانجات داخلی رونق پیدا می‌کنند. در عین حال، جوانان فرهیخته‌ای که به شکر خدا به وفور در ایران اسلامی وجود دارند،‌ اشتغال پیدا می‌کنند و به تبع آن، بحث ازدواج و مسکن هم حل خواهد شد و رونق اقتصادی ایجاد می‌شود.

    ضرورت و اهمیت حمایت از کالای ایرانی برای عموم مردم قابل درک است
    معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اذعان داشت: حمایت از کالای ایرانی، یک شعار بسیار هوشمندانه و دقیق است که از سوی رهبر معظم انقلاب انتخاب شده و ضرورت و اهمیت آن برای عموم مردم ایران قابل درک است. 
    او توضیح داد: حمایت از کالای ایرانی، شعار ویژه دولت و قشر خاصی از جامعه نیست. این یک شعار فراگیر و عمومی است که از همان ابتدای مطرح شدن و در طی این دو هفته‌ای که از سال جدید گذشته، آثار آن در عموم مردم ایران دیده می‌شود.
    کلانتری اضافه کرد: هم قشر تحصیلکرده به شدت متوجه این موضوع است که حمایت از کالای ایرانی چه تاثیری خواهد داشت و هم افرادی که به عنوان شغل‌های آزاد کار می‌کنند، کسبه، کارخانه‌دارها، تولیدکنندگان و همه مردم متوجه اهمیت آن هستند و الحمدلله کار را هم شروع کرده‌اند.

    مسوولان برای تحقق شعار سال با مردم همراهی کنند 
    عضو هیات رییسه دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: اگر مسوولان امر به سهم خودشان با عموم مردم همراهی کنند و پشتیبانی لازم را داشته باشند و همچنین دستگاه‌های دولتی به ویژه وزارتخانه‌هایی که در این حوزه تکلیف خاص دارند کمک کنند، انشاالله تا پایان سال گام‌های بزرگی در راستای اقتصاد مقاومتی و حرکت‌های بزرگ اقتصادی کشور برداشته خواهد شد.

    باید برای تحقق شعار سال از اعتماد به نسخه‌های بیگانه پرهیز شود
    کلانتری خاطرنشان کرد: مطلب دیگری که باید مورد توجه همگان قرار گیرد این است که از اعتماد به نسخه‌های بیگانه در این حوزه باید به شدت پرهیز شود. اقتصاد یک مساله مملو از رقابت است. دستگاه‌های گوناگون کارخانه‌ها و بنگاه‌ها و بخش‌های مختلف در دنیا  به شدت در حال رقابت هستند و قطعا بیگانگان در این حوزه هیچ زمانی به ما کمک نخواهند کرد و با همه وجود جلوی رشد ما را هم خواهند گرفت.
    او یادآور شد: ما باید برگردیم و به نسخه‌های درونی برپایه الزامات بومی و داشته‌های ملی خودمان اعتماد کنیم که حمایت از کالای ایرانی یکی از این حرکت‌های بزرگ در مورد اعتماد به نسخه‌های داخلی ایران است.

    باید کیفیت کالای داخلی را بالاتر ببریم
    معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: در گذشته اگر حمایت ملی از تولید داخلی و کالای ایرانی نمی‌شد، این امکان که کیفیت کار بالا برود و تولید داخلی ارزان‌تر تمام شود وجود نداشت، اما وقتی حمایت‌ها شکل می‌گیرد، توقع این است که کیفیت کالای داخلی هم رشد پیدا کند.
    او گفت: بالا رفتن کیفیت کالای داخلی عملا قدرت رقابت جدی با کالای خارجی را پیدا می‌کند. باید کاری کنیم وقتی یک فرد ایرانی برای خرید کالا اقدام می‌کند، باور کند کالای ایرانی را به دلیل اینکه مرغوب‌تر و باکیفیت‌تر است، انتخاب کند.
    کلانتری با تاکید بر لزوم حرکت تولید داخلی به سمت نیازهای روز مردم، افزود: تولید داخلی باید با نیازهای روز جامعه منطبق باشد و تولید کنندگان هم باید این را مدنظر داشته باشند. سلیقه‌ها متفاوت است و روز به روز جدیدتر می‌شود. تولیدکننده باید متوجه این باشد که نیازها و سلایق عموم مردم را مورد توجه قرار دهد و بعد ارزان‌تر تمام کردن کالا نیز بسیار اهمیت دارد. خریدار باید احساس کند که استفاده از کالای ایرانی برایش به‌صرفه‌تر است.

    پویش حمایت از کالای ایرانی به تحقق عملی شعار سال کمک می‌کند
    معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی درباره پویش حمایت از کالای ایرانی از سوی دانشگاهیان و فعالان رسانه‌ای که خودش نیز به آن پیوسته است‌، اظهار کرد: وقتی شکل‌گیری چنین پویشی را دیدیم بسیار خوشحال شدم. این موضوع نشان می دهد حمایت از کالای ایرانی برای همه مردم از جمله دانشگاهیان مهم است و حالت یک عرق و ناموس ملی را پیدا کرده است. ایجاد چنین پویشی کمک می‌کند تا فضای عمومی مستحکم‌تر و‌ منسجم‌تر به سمت تحقق عملی این شعار حرکت کند.

       1397/1/20 11:08


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 127
    5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )