جمعه 23 آذر 1397  /  2018 14 Dec   
ساعت :  13:44 GMT  /  تهران -  17:14
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
تست
پیوندها
 

سالنما
23 آذر 1397
   
  2018 Dec 14
    
   6 ربیع الثانی 1440
     
    کد پیگیری
    غیبت دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی برای شرکت در اردوی راهیان نور موجه می‌شود
    معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی از موجه شدن غیبت دانشجویانی خبر داد که در زمان فعالیت واحدهای این دانشگاه، در اردوی راهیان نور شرکت خواهند کرد. 
    چند سالی است که در ایام عید نوروز، دانشجویان به همراه خانواده‌ها و استادان خود به‌صورت گروهی و شخصی به منطقه های عملیاتی جنوب، غرب و شمال‌غرب عزیمت می‌کنند. دانشگاه‌ها نیز این اردوها را به‌صورت دانشگاهی برگزار می‌کنند که از سوی ستاد اردوهای راهیان نور ساماندهی می‌شود و در میان دانشجویان به اردوی جنوب معروف است.
    مشکلی که به‌تازگی مشتاقان این اردوها را به دردسر انداخته زمان برگزاری آن است. بعضی از دانشگاه‌ها در ایام پیش از عید نوروز و روزهای پایانی اسفندماه اقدام به راه‌اندازی آن می‌کنند که دانشجویان با غیبت کلاس‌های درسی روبه‌رو شده‌اند.
    به گفته علی بهرامی، مسوول دبیرخانه قرارگاه ملی راهیان‌نور شهید علم‌الهدی: «مشکل غیبت برای دانشجویان حاضر در این سفر وجود ندارد، زیرا کاروان‌ها با هماهنگی رئیس هر دانشگاه اعزام می‌شوند.»
    او تصریح کرد: «امسال زائران علاوه‌بر مناطق عملیاتی جنگ تحمیلی از دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران مانند مراکز نفتی و گازی و سدسازی و پل‌سازی که به دست مهندسان ایران ساخته شده نیز بازدید می‌کنند که این مساله در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری است که فرموده بودند کلید حل مشکلات کشور در دست جوانان مومن و انقلابی است.»
    دکتر منصور غلامی وزیر علوم نیز در احکامی به‌عنوان فرمانده این قرارگاه بر استفاده حداکثری از ظرفیت دانشگاه‌ها و تشکل‌های دانشجویی برای بهتر برگزار شدن اردوهای راهیان‌نور با میزبانی بسیج دانشجویی در منطقه، تغییرات محتوایی و بهره‌گیری از توان فکری در اردوی راهیان نور، تاکید بر اولویت اعزام زیارت‌اولی‌ها و دانشجویان ناآشنا با فرهنگ دفاع مقدس، گسترش تقویت عرصه‌های دانشجویی در جنوب، غرب، شمال غرب و خلیج‌فارس، ارزیابی و پایش مستمر فرآیند فعالیت‌ها در اردوهای برگزار شده و رعایت همه شرایط و ضوابط ایمنی برای سلامت دانشجویان در همه کاروان‌ها تاکید کرده است.
    دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی نیز با برنامه‌ریزی هایی که از سوی دانشگاه انجام شده است می‌توانند به‌خوبی از این فرصت استفاده کنند.
    حجت الاسلام دکتر ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی به خبرنگار روزنامه فرهیختگان گفت: «همان‌گونه که دانشگاه آزاد اسلامی در ستاد عالیه راهیان نور حضور دارد به‌منظور هرچه بهتر برگزار شدن این برنامه فرهنگی، دانشگاه در نظر دارد امسال تعداد بیشتری از دانشجویان را به مناطق عملیاتی اعزام کند.»
    او با اشاره به اینکه همچنان ثبت‌نام دانشجویان در سامانه اردوی راهیان نور ادامه دارد، افزود: «ما هنوز آمار دقیقی از تعداد ثبت‌نام‌های دانشجویان در این اردو نداریم ولی به‌مراتب تعداد این افراد از سال گذشته بیشتر خواهد بود.»
    به گفته کلانتری، دانشجویانی که در این اردو شرکت خواهند کرد اگر در ایام فعالیت دانشگاه باشد، غیبت‌های آنان اعمال نمی‌شود و به‌خوبی می‌توانند از این فرصت برای خودسازی و حضور در این مناطق بهره کافی را ببرند.»
    اوج اعزام‌ها از اواسط اسفندماه خواهد بود. اعزام 5 درصد دانشجویان کل کشور یعنی 205 هزار دانشجو برای این دوره تدارک دیده شده است.
       1396/12/6 09:37


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 158
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )